Čo spôsobuje vystreľovanie bolesti do krku?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

mám bodavú až pichľavú bolesť na pravej strane krku, približne v mieste, kde sa nahmatáva pulz. Bolesť sa neobjavuje často a trvá asi 1 až 2 minúty, potom ustúpi. Pociťujem to niekedy pri pohybe hlavy.

Čo môže spôsobovať môj problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa bolesť objavuje pri pohybe hlavy, tak príčina bude najskôr ortopedická.

Vhodné je najprv konzultovať fyzioterapeuta, ak sa stav neupraví, tak je potrebné absolvovať ortopedické vyšetrenie. Pri bolesti si môžete dať lieky proti bolesti, napr. Brufen, Paralen.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková