Čo sú to hyperintenzívne lézie?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

absolvoval som MR kolena s výsledkom:

V zadnom rohu med. menisku je okrsok mierne zvýšeného signálu grade I. V meraniach s potlačením signálu tuku priľahlé kostné štruktúry sú bez známok edému, v kat. kondyle tíbie je drobná T2 hyperintenzívna lézia veľ. 5 mm, ďalšia je v med. kondyle tíbie dorzálne a ventrálne od nej je väčšia lézia veľ. 14x10 mm. Prítomné sú známky gonartrózy gr. I.

Záver: Gonartróza gr.I, chondromalácia patelly gr. II s povrchovými uzuráciami, incip. degenerat. zmeny zadného rohu med.menisku, cystické lézie prox. tíbie.

Čo sú to hyperintenzívne lézie?

Je moja diagnóza vážna?

Ďakujem

Dobrý deň,

hyperintenzívne lézie predstavujú v závere popísané cysty v píšťale, diagnóza nie je vážna, nález sa bude pravdepodobne iba sledovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková