Čo sú to za fľaky?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

posledný týždeň mám na nohách fľaky, sú skôr suché a občas svrbia. Mám ich zopár aj má bruchu a rukách. Sú na nich aj akoby šupinky.

Objavili sa mi na bruchu aj v tehotenstve. Lekár ma ubezpečil, že to nie je psoriáza, že tá sa vyskytuje na kĺboch a lakťoch a viac sa ku tomu nevyjadril. V súčasnosti sa mi objavili znova, som rok a pol po pôrode.

Čo sú to za fľaky?

Ďakujem

Dobrý deň,

na presné určenie diagnózy je potrebné absolvovať dermatologické vyšetrenie, môže ísť o nejaký druh ekzému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková