Čo to mám na stene hrdla?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

čo sa nachádza po bokoch vzadu na stene hrdla?

Je to v poriadku, ten akoby opuch až zdola ?

Nikdy som si to tam nevšimol a už to mám asi 2 týždne. Rovnako tak to biele na mandli som určite nikdy nemal. Pracujem v zahraničí, domov idem až o mesiac, tak sa obraciam na vás, či je to v poriadku alebo môže ísť, nedajbože, o nádor. Ráno ma bolieva trošku hrdlo, ale inak je všetko fajn. Som však fajčiar.

Ďakujem

Dobrý deň,

vzadu na stene hrdla sú mandle, vo vašom prípade sú rozbrázdené, nejde však o patologický nález.

Pri pobolievaní hrdla je vhodné kloktať Tantum verde alebo slanú vodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková