Čo znamená bolesť pod ľavým rebrom?

Zodpovedané
23. jan 2022

Dobrý deň,

už asi týždeň ma pobolieva pod ľavým rebrom (prsníkom), neviem to úplne presne identifikovať. Začalo mi to v jeden deň, keď som párkrát silne kýchala. Vtedy som to cítila prvýkrát. Odvtedy ma to nebolí stále, ale napr. pri kýchnutí, zakašlaní a niektorých pohyboch. Nie je to ani silná bolesť. Inak som zdravá.

Môže byť príčina v nejakom orgáne, alebo je to skôr problém svaly, chrbtica či nerv?

Čo by som mohla robiť, aby to bolo v poiadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o svalový problém. Ak ťažkosti pretrvávajú, tak si môžete dať lieky tlmiace bolesť a zápal (Voltaren, Brufen, Flector) a lieky na uvoľnenie svalov (Guajacuran).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková