Čo znamená bolesť v slabine na ľavej strane?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

zhruba mesiac -tri týždne ma bolí v slabine na ľavej strane. Približne miesto prikladám fotkou, zelenou je vyznačené to miesto (obrázok stiahnutý z internetu). Začalo to asi pred tým mesiacom, keď ma nejaké dva dni bolelo na tom mieste. Bolo to dosť nepríjemna bolesť, ale iba pri chôdzi, sadani si, hybani nohou atď.

Potom to prešlo o nejaký týždeň, objavilo sa to a trvalo jeden deň. Po týždni opäť a trvalo jeden deň. A tento týždne to už mám nejaký tretí deň. Včera počas dňa to prešlo a dnes opäť, ale boli to už aj v pokoji. Keď sedím, keď chodím je samozrejme bolesť väčšia.

Na gynekologickej prehliadke som bola v auguste, všetko v poriadku. V minulosti som mávala časté zápaly močových ciest, 2x rozširovaná močová rúra. Bola som na odberoch na imunológii a boli mi zistené zvýšené pečeňové testy a vysoké trombocyty, nasadený Anopyrin, ktorý beriem zhruba dva týždne. A deficit vitamínu D. V septembri som vysadila antikoncepciu, ktorú som brala dva roky kvôli PCO, zrejme z toho tie zvýšené pečeňové testy.

Plus na imunológii bola zistená aj nejaká baktéria v moči a bola preliečená ATB.

Z čoho by mohla byt tá bolesť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže píšete, že pohybom je bolesť výraznejšia a pohyb aj provokuje bolesť, tak príčina bude ortopedická. Teda natiahnutý sval alebo šľacha.

Vhodné je použiť lokálne gély proti boelsti (Ibalgin krém, Dolgit). K tomu je vhodná aj medikamentózna liečba, teda lieky tlmiace bolesť a zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková