Čo znamená bolesť v zadnej časti hlavy?

Zodpovedané
4. jún 2019

Dobrý deň,

pred dvoma týždňami ma 2 dni pichalo v zadnej časti hlavy. Každých 15 minút som cítila taký výboj. Odvtedy mám pravú stranu hlavy akoby stŕpnutú a bolí ma na dotyk. Podobne aj miesto pichania. Mám pocit akoby ma hlava pálila a tŕpla.

S krčnou chrbticou som chodila vo februári na rehabilitácie.

Mám podľa Vás problém s nervom alebo s krkom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v oblasti záhlavia sú najčastejšie spôsobené pri problémoch s krčnou chrbticou. Vtedy môže byť zablokovaný nerv, ktorý v tejto oblasti prechádza.

V tomto prípade je dôležitá rehabilitácia a podávanie liekov, ktoré tlmia bolesť a zmierňujú zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková