Čo znamená chronická bolesť v pravej časti podbruška?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

v roku 2010 som bola operovaná - laparotomia. Zobrali mi pravý vaječník, vajcovody aj slepé črevo.
V roku 2012 časť ľavého vaječníka rovnakým spôsobom operácie. V roku 2018 som prirodzene porodila a 2021 som mala sekciu. Môj problém je, že už som pol roka po sekcii a už asi 3 mesiace mám v pravom podbrušku chronickú bolesť. Tá nikdy neustúpi a ani to veľmi nebolí. Je to skôr nepríjemný pocit, alebo mierna bolesť. Neobmedzuje ma, len ma otravuje. Nezhoršuje sa a ani nezlepšuje. No je deň/noc nonstop.
Bola som na gynekológii a aj na usg brucha. Tam nič nenašli. Ešte ma čaká gastro.

Nemám žiadne iné problémy ani s trávením a ani na toalete.

Mala by som sa naozaj báť niečoho vážneho?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ste absolvovali viacero operačných zákrokov, tak najskôr pôjde o pooperačné zrasty v brušnej dutine. Tie Vám spôsobujú uvedené ťažkosti. Nejde o vážny problém, len nie vždy sa dá problém so zrastami vyriešiť.

V niektorých prípadoch sa operačne odstránia, ale aj sa vytvoria ďalšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková