Čo znamená difúzne zhrubnuté lymfatické tkanivo v koreni jazyka?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

absolvovala som MRI krčnej chrbtice a v závere lekárskej správy je uvedené:

Vedľajší nález - difúzne zhrubnuté lymfatické tkanivo v koreni jazyka.

Čo to, prosím, znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

na koreni jazyka na nachádza mandľa, ktorá môže byť pri infekciách zväčšená.

Ak ste teda mali nejakú infekciu, tak toto mohlo spôsobiť jej zväčšenie. Ak však máte pocit, že cítite niečo na koreni jazyka, tak by ste mali navštíviť ORL ambulanciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková