Čo znamená divný pocit nad ľavým spánkom?

Zodpovedané
21. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pár hodín mám taký divný tlak - pocit nad ľavým spánkom. Ucítila som tepnu. Hlava ma inak vôbec nebolí.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak išlo o jednorazový problém, tak nemyslím si, že ide o vážny problém. Mohlo ísť o bežnú bolesť hlavy.

Ak sa budú bolesti opakovať, tak je vhodné neurologické vyšetrenie, pretože môže ísť o migrénu.

V zriedkavých prípadoch zápal temporálnej tepny alebo trombóza venóznych splavov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková