Čo znamená latentná infekcia?

Zodpovedané
10. júl 2020

Dobrý deň,

mám 27 rokov a trojročné dieťa. Bola som si pre výsledky krvi. Výtery z hrdla a nosa mám v poriadku. CRP zápalové nemám, serológia v poriadku. Prekonala som dva infekčné CMV a EBV latentná infekcia.

Čo to znamená?

Červených krviniek mám už dosť, anemická už nie som. Vraj sú trocha menšie, ale nič patologické.

Krv mi brala kvôli uzlinám, ktoré mám viac ako rok na krku. Okrem iného mám aj alergiu na plieseň, stromy.

Môže ísť o vážny problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

latentná infekcia znamená to, že infekcia prebehla bezpríznakovo, teda nemali ste žiadne klinické prejavy.

Váš organizmus sa s infekciou vysporiadal bez toho, aby ste o tom vedeli a následne v krvi zostala imunitná stopa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková