Čo znamená môj výsledok z EKG?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

mám 48 rokov a dnes som bola svojím obvodným lekárom odoslaná na vyšetrenie EKG. Popis výsledku je nasledovný:

AS prav. RS F 65/min ST izoel T vlny pozit. QRS nerozumiem LPHB. Možný ľavý predný hemiblok, špatná progresia R vlny.

Znamená tento výsledok niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nájdeme na EKG ľavý predný hemiblok, tak treba pátrať po príčinách. Tento blok môže spôsobiť zväčšenie ľavej komory, komorové extrasystoly, infarkt spodnej steny, rytmus pacemakera, WPW syndróm.

Vhodné je doplniť echokardiografické vyšetrenie a na základe aj Vašich ťažkostí doriešiť nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková