Čo znamená napriamenie lordózy?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lordózy.

Čo znamená napriamenie C lordózy a ostatný fyziologický nález?

Čo znamená spínaný kanál ventrodorzálne do 14 mm bez známok stenózy?

Ďakujem

Dobrý deň,

lordóza je prirodzené prehnutie krčnej chrbtice. Vo Vašom prípade je toto prehnutie mierne, stavce krčnej chrbtice majú skôr rovný tvar. Nejde o závažný zdravotný problém.

V spinálnom kanáli prechádza miecha. Niektorí pacienti ho majú zúžený, a preto trpia napr. bolesťami chrbta.

U Vás tento kanál nie je zúžený, nález je v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková