Čo znamená ostrá bolesť pri pupku?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

pred dvomi rokmi som absolvovala laparoskopiu kvôli odobratiu vaječníka. Mala som v ňom cystu. Posledný rok sa mi tak raz za dva mesiace pri nejakom pohybe stane, že pocítim neuveriteľnú ostrú bolesť pri pupku na pár sekúnd, skôr vľavo pri pupku. Ako keby ma niekto rezal a potom nič. Opakuje sa to zasa tak za dva mesiace.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je bolesť provokovaná pohybom problém môže byť v chrbtici, kedy bolesť vyráža dopredu.

Ďalšou možnou príčinou sú zrasty v brušnej dutine, ktoré mohli vzniknúť po laparoskopii. Presná príčina sa dá určiť až na základe klinického vyšetrenia u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková