Čo znamená ostro ohraničené hypoechogénne ložisko?

Zodpovedané
8. okt 2021

Dobrý deň,

dnes som bola na sono brucha a zistili mi hypoechogénne ostro ohraničené ložisko 11x7 mm na ľavom laloku pečene. I napriek tomu, že som bola od večera nalačno, tak som nemala vôbec naplnený žlčník (v ňom pravdepodobne sludge, no nevidela to doktorka dobre).

Pani doktorka povedala, že netuší prečo je žlčník prázdny. S tou pečeňou samozrejme idem ešte na gastro a prípadne na CT,. Termíny sú až o dva mesiace a strašne sa bojím.

Čo znamená ostro ohraničené hypoechogénne ložisko?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o hemangióm alebo tzv.fokálnu nodulárnu hyperpláziu. Ide o nezhubné nálezy, ktoré sa častejšie objavujú u žien, ktoré brali hormonálnu antikoncepciu. Teda nemusíte mať obavy, na CT vyšetrení sa to už iba dodiagnostikuje.

Čo dá týka žlčníka, tak ten sa tiež zobrazí na CT vyšetrení, ale taktiež nepredpokladám nejakú patológiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková