Čo znamená pichanie pod pupkom?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dorby deň,

už nejakú dobu pociťujem pichanie pod pupkom. Je to presne v stredne pod pupkom a je to taká bolesť, že sa nemôžem poriadne nadýchnuť, resp. vystrieť. Veľmi ma to pichá. Keď idem na malú potrebu, tak to tiež strašne pichá.

Má to niečo spoločné so žalúdkom alebo črevami?

Pred 2 mesiacmi som mal helicobacter pylori a ešte nejaké bacile na žalúdku. Liečil som sa a teraz beriem len probiotiká a Omeprazol Sandoz.

Alebo to súvisí s tým, že som nachladnutý a viac močím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pichanie v oblasti podbruška je najčastejšie spôsobené zápalom močového mechúra.

Ak teda častejšie močíte, tak by ste si mali dať vyšetriť moč, aby sa zistilo, či je v močových cestách prítomná infekcia, pretože v tomto prípade je potrebná antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková