Čo znamená pichanie v hlave?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už vyše mesiaca pociťujem každý deň na rôznych miestach hlavy pichanie. Bolesti mávam na oboch stranách hlavy. Asi dve miesta sú také, na ktorých je bolesť každý deň. Bolesť mávam nad ľavým uchom a na ľavej strane temena, no často i na pravej.

Som objednaná k neurológovi až na koniec septembra a mám obavy, aby to nebolo niečo vážne, nakoľko mám 11 mesačné bábo.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti hlavy môžu súvisieť aj s krčnou chrbticou. Táto bolesť ide zvyčajne zozadu a vystreľuje dopredu. Presná príčina sa dá určiť až na základe vyšetrenia.

Ak už nedojčíte, tak môžete vyskúšať lieky na uvoľnenie svalov. Napr. voľnopredajný Guajacuran a k tomu lieky tlmiace bolesť, napr. Brufen, Veral.

Diagnózu Vám teda určí až po vyšetrení Váš neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková