Čo znamená pojem "lézia vaskulárnej etiológie"?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

absolvovala som MR na podozrenie SM so záverom: Drobné FLAIR hyperintenzívne lézie v paraventrikulárnej bielej hmote temporálneho laloka vľavo, najskôr vaskulárnej etiológie. Bez prítomnosti čerstvej ischémie, hemoragie, bez venóznych anomálií, bez depozitov hemoglobínu.

Čo znamenajú tie lézie?

Je to podozrenie na SM?

Čo znamená, že sú vaskulárnej etiológie?

Ďakujem

Dobrý deň,

vaskulárne lézie nie sú prejavom SM. Ide o drobné zmeny na mozgu, ktoré vznikli najskôr na podklade malého nedokrvenia. Ide o bežný nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková