Čo znamená sťahujúca bolesť v prsníku?

Zodpovedané
15. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už druhý deň cítim občasnú bolesť. Jedná sa ako keby sťahujúcu v prsníku ľavom.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite by ste si mali prehmatať prsník.

Ak je koža v okolí červená, tak môže ísť o zápal. Ak máte pocit, že prsník je v poriadku na základe samovyšetrenia, tak príčina môže byť v pohybovom aparáte. Napr. stuhnutie svalu, zablokovaný nerv.

V tomto prípade sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal a lieky na uvoľnenie svalov. Kardiologickú príčinu nepredpokladám, keďže viete presne lokalizovať miesto bolesti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková