Čo znamená sucho a slanosť v ústach?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

posledné 3 dni mám problém. Stále mám pocit sucha v ústach a veľmi ma suší. Cítim soľ, teda slanosť v ústach a nemôžem spať. Keď si idem ľahnúť a pokúšam sa zaspať, tak mi to nejde. Cítim sa veľmi nepríjemne a som aj agresívna. Oči mám vysušené.

Posledné mesiace zvraciam a čakám na gastro vyšetrenie. Trpím panickou poruchou, na ktorú sa aj liečim. No tieto problémy prišli len pred tromi dňami.

Čo sa so mnou deje?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vami popísané príznaky môžu súvisieť s infekciou Covid-19, preto by bolo vhodné doplniť antigénový test alebo PCR. Pacienti teraz často popisujú aj bolesť očí pri tejto infekcii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková