Čo znamená takýto opuch na hrudníku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

čo znamená takýto opuch na hrudníku?

Opuch sa mamke objavil asi pred týždňom a je sprevádzaný bolesťou ľavej ruky, ramena a dlane. Po týždni infúzií na neurológii a kortikoidoch sa opuch takto zväčšil. Žiadne iné vyšetrenia sme kvôli dovolenkám zatiaľ neabsolvovali. Dnes mala už zvýšenú dýchavičnosť, pokašliavala. Sťažilo sa jej aj otáčanie krkom a objavili sa aj problémy s prehĺtaním.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto náleze je vhodné doplniť sono podkožia, aby sa zistilo, čo spôsobilo opuch.

Takto sa nedá jednoznačne povedať, čo je príčinou tohto opuchu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková