Čo znamená tento kožný výrastok?

Zodpovedané
24. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho kožného problému. Na prvý pohľad to vyzerá ako znamienko alebo výrastok. Neviem ako to presne opísať, ale visí to ako ovisnutá kvapka. Posledný týždeň to je nafúknuté a veľmi citlivé.

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa obrázku by mohlo ísť o fibróm. Ide o kožný výrastok, ktorý býva tmavší oproti koži, zvyčajne rastie na tenkej stopke.

Fibrómy sú neškodné. Odstraňujú sa hlavne z estetického hľadiska pomocou lasera, tekutého dusíka alebo elektrokauterom.

Na presné potvrdenie diagnózy by ste však mali navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková