Čo znamená tlak na pravej strane pod rebrami?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

mám 38 rokov a chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám bolesť na pravej strane pod rebrami. Sono je v poriadku, fibroskopia tiež. Občas je to aj bolestivé. Mám strach, že to môže byť rakovina.

Stále ma nafukuje, vetry odchádzajú stolica redšia, celiakia negatívna. Mám histamínovú a laktózovú intoleranciu. Tlak a bolesť vyžarujú iba na pravej strane, občas bolesť prechádza dozadu do chrbta. Ale iba na pravej strane. Intoleranciami trpím už 5 rokov a zdravotné problémy mám asi 6 mesiacov.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina Vašich ťažkostí môže byť aj ortopedická.

Ak sa aj toto vylúči, tak pravdepodobne bude potrebné doplniť kolonoskopické vyšetrenie, aby sa vylúčil patologický proces na hrubom čreve.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková