Čo znamená tŕpnutie nôh a pichanie v hrudníku?

Zodpovedané
14. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Nohy mi tŕpnu od kolena po členok a sú stále studené. Dnes ma pichalo v hrudníku a vyžarovalo to ako keby do zubov. Trvalo to 5 minút.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vami uvedené príznaky sú veľmi nešpecifické, pretože tieto symptómy sú prejavom mnohých ochorení.

Tŕpnutie nôh môže byť spôsobené problémom s chrbticou, s kŕčovými žilami, tetániou, takisto aj pichanie v hrudníku môže byť prejavom srdcovo-cievnych ochorení, tetánie, úzkosti, poškodenie svalovo-kostenných štruktúr a ďalšie iné.

Aby sa mohla odhaliť príčina, tak je potrebný podrobný popis ťažkostí a vyšetrenie u lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková