Čo znamená žlto - oranžový povlak na jazyku?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

mám 27 rokov a už dlhšie mám na jazyku žlto - oranžový povlak, ktorý sa nedá odstrániť. Neužívam žiadne lieky, ani nemám žiadne iné príznaky ochorenia.

Čo by to mohlo znamenať?

Je to dôvod na návštevu lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

žlté sfarbenie jazyka je zvyčajne dôsledok uviaznutia bakterií na jeho povrchu.

Malé riasinky, ktoré obaľujú jazyk sa môžu zapáliť v dôsledku fajčenia, horúčky, dýchania ústami alebo dehydratácie.

Dôležité je upraviť dentálnu hygienu. Ďalej môžete vyskúšať probiotiká, ktoré sa cmúľajú. Napr. BioGaia prodentis.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková