Čo znamená zvýšená hladina medi v krvi počas tehotenstva?

Zodpovedané
27. nov 2019

Dobrý deň,

ako samoplatca som si dala vyšetriť hladinu niektorých vitamínov a stopových prvkov z krvi. Teraz som v 16. týždni tehotenstva. Dnes som z výsledkov zistila, že mám zvýšenú meď. Norma je 11,00 - 22,00 a mne vyšlo 33,56. Takisto my vyšiel vyšší zinok 21,42 a rozpätie má byť 10,70-17,50.Užívam iba vitamíny LadeeVita.

Čo znamená zvýšená meď?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve vplyvom estrogénov je u takmer každej ženy zaznamenaná vyššia hladina medi v krvi, preto podľa mňa nejde o zdravotný problém.

Hladina zinku je štandardne zvýšená pri jeho nadmernom príjme.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková