Používame cookies. Viac informácií tu. OK
Zodpovedané

Čo znamenajú bolesti a pichanie pri srdci vyžarujúce do lopatky a do ľavej ruky?

Vyšetrenia, operácie a zákroky
18. sep 2019

Dobrý deň,

som 2 roky po embolizácii do pľúc. Od tejto doby mi stále skáču D-diméry a dôvod je nejasný.

Užívam Stadapyrin a Detralex. Ak sa mi zvýšia, automaticky mi nasadzujú inú NMH - Fraxiparin na týždeň. Potom znovu Stadapyrin.

Od pobytu na internom oddelení, kde som sa tej embólii poriadne zľakla, mávam úzkostné stavy. Liečila som sa na psychiatrickom oddelení. Už som v poriadku, ale niekedy prídu na mňa panické stavy. Riešim to Neurolom. Často mám pocity tlaku na hrudi a pichanie na hrudi pri srdci.

Echo srdca pred rokom bol v poriadku s tým, že mám vrodený defekt. Vraj ho zatiaľ netreba liečiť. Tie neustále pocity a rýchly tep pripisujú asi chrbtici. Neurológ nemysli, že by to mal nejaký súvis s mojimi ťažkosťami.

Mám trojročného syna a kvôli nemu by som rada sa dala dokopy. Je pravda, že od tej embolizácie sa viac pozorujem a viem sa poriadne vyľakať.

Čo znamenajú bolesti a pichanie pri srdci vyžarujúce do lopatky a do ľavej ruky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri bolestiach na hrudníku by sa malo najprv vyšetriť srdce a vylúčiť problém so srdcom. Pri pozitivite D-dimérov a prekonanej pľúcnej embólii by malo byť realizované hematologické vyšetrenie.

Ak bude interný nález v poriadku, tak bolesti môžu byť od chrbtice, alebo ich môže spôsobiť úzkosť, kedy nestačí užívať Neurol. V tomto prípade by ste mali kontaktovať Vášho lekára.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková