Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo znamenajú bolesti v krku, pocit na zvracanie a bolesť na hrudi?

Zodpovedané
23. jún 2019

Dobrý deň,

pred 1,5 mesiacom mi zo dňa na deň začali tupé bolesti v prednej časti krku a pod bradou. Cítila som obrovskú únavu, silné závrate a pocit na zvracanie.
Odvtedy to pretrváva a pridali sa bolesti na hrudi, resp. až pálenie pri dýchaní v úplnom kľude.

Mám bolesti na rôznych miestach tela - bolia ma ramená, ruky, mám kŕče a ostré bodavé bolesti po častiach v nohách. Je to pocit ako keby si stlačím modrinu, len ide o ostrejšiu bolesť. Mám silné kŕče v lýtkach a na ľavej strane hrudníka. Cítim mravčenie v prstoch na rukách. Bolí ma ľavá strana sánky. Bolesť pripisujem rastúcej osmičke v dolnej ľavej strane. Cítim aj hrčku v zhybe sánky na ľavej strane.

Asi dva týždne beriem Magne B6 dvakrát denne, Aescin, Novalgin a Guajacuran. Všetky lieky mi predpísala neurologička, ktorá ma ambulantne vyšetrila. Odporučila MRi mozgu a krčnej chrbtice. Musím čakať dva mesiace. Vtedy ma ešte neboleli ramená, ruky a nohy, nemala som kŕče. V podstate sme riešili len bolesť v prednej časti krku.

O aký zdravotný problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie a mravčenie rúk bude mať najpravdepodobnejšie pôvod v krčnej chrbtici, preto je dôležité absolvovať MR vyšetrenie ako bolo odporučené neurológom.

Bolesti na hrudi môžu mať súvis so srdcom. V tomto prípade je potrebné interné/kardiologické vyšetrenie, aby sa vyšetril kardiovaskulárny systém.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková