Čo znamenajú hranične pozitívne IgM hodnoty?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkoch z hematológie. Som tehotná a vyskočili mi antifosfolipidové protilátky v triede IgM a sú iba hranične pozitívne. Podla hematologičky je to ok. Pichám si Fraxiparine a budem aj do konca šestonedelia.

Na kontrolu mám ísť o 3 mesiace. Pani doktorka povedala, že tieto hodnoty sa denno denne menia a dnes zachytili, zajtra by možno už nezachytili. O týchto antifisfolipidových protilátkach som čítala hororové články.

Čo znamenajú tie IgM, ktoré boli hranične pozitívne?

Napr. Anti - Annexin V IgM 7,2 (max je 8), a v triede IgG je iba 3, takže negatívny. Čítam, že IgM je akútna reakcia.

Je to pravda?

Moje telo sa kamaráti s bábätkom a s tehotenstvom.

Je možné, že preto vykakujú takéto lásky?

Chodím aj na imunológiu a užívam Medrol kvôli cytokinom.

Môže to aj s týmto súvisieť?

Inak celý život som zdravá. Asi pred tromi rokmi som mala asi 1,5 roka strašne intenzívny chronický stres, kvôli ktorému som mala často zápal močového mechúra.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa držať toho, čo Vám povedal Váš hematológ, laikovi sa ťažko dá presne vysvetliť o čo ide.

Hraničné pozitívne hodnoty vo Vašom prípade nepredstavujú riziko pre Vás a Vaše bábätko, kvôli tomu máte aj profylaktickú dávku Fraxiparinu v tehotenstve. Tieto hodnoty nesúvisia so zápalmi močového mechúra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková