Čo znamenajú jednotlivé skratky a výsledky z vyšetrenia u môjho všeobecného lekára?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom správy od môjho všeobecného doktora.

Čo znamenajú jednotlivé skratky a výsledky?

Aké je vyšetrenie GiTu?

Ďakujem

Dobrý deň,

GIT je gastrointestinálny trakt, teda tráviaca sústava. Pravdepodobne Vám bude urobená gastrofibroskopia. Následne gastroenterológ rozhodne o tom, či sa doplní aj kolonoskopické vyšetrenie.

Gyn je skratka pre gynekologický, uro je urologický, nález v norme.
Sideropenická anémia znamená chudokrvnosť.
CT nález na bruchu je v norme.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková