Čo znamenajú moje výsledky z CT vyšetrenia mozgu a skalných kosti?

Zodpovedané
13. jún 2021

Dobrý deň,

absolvovala som vyšetrenie mozgu a skalných kostí.

Nález - infratentoriálne bez zrejmej ložiskovej patológie v mozgovom tkanive. IV. komora je strednom postavení, bez dilatácie. Bazálne cisterny sú primerané. Supratentoriálne bez ložiskových zmien v mozgovom tkanive. Komorový systém je asymetrický, ľavá bočná komora je objemnejšie, nedilatovaná, bez presunu stredočiarových štruktúr. Subarachnoidelne priestory sú primerané. V intrakraniálnom úseku ACi a AV obojstranné sú v stene prítomné plošné kvalifikované AS platy. Intrakraniálne artérie a venované sony sa po aplikácii KL i.v.homogenne sýtia, nie sú prítomné známky AV malformácie, ani aneuryzmy ateriálneho systému. Venované Sony sú s homogénnym enhancementom, bez výpadkov. Výnimkou je termínny úsek s.stranversus vpravo, kde je prítomný hylodzený nodulsus priemerom 4,0 mm. V kosnomokienku báza lebky a kalva bez zrejmých ložiskových zmien.
Skalné kosti: Vonkajšie a vnútorné zvukovodu sú symetrické, bez známok záhradke okrajov. Cochlea a vestibul sú symetrické, kontaktné. Semicirkularne kanáliky sú bez známok uzurácie. Aditus že antrum a antrum je primerane vzdušné. Maleolus a incus sú dobré detekovateľné a obojstranné. Pneumatizácia oboch mastoidalných výbežok je normálna.
PND: Zobrazené PND tenkostenne, vzdušné.

Záver - bez ložiskových zmien mozgu a lieky. Asymetria komorového systému - ľavá bočná komora je objemnejšie ako pravá. Kalcifikované AS platy v stene intrakraniálne úseku ACI a AV bilat. Hypertrofická arachnoidálna granulácia v sinus transversus.I.dx.

Čo to znamená?

Bolí ma hlava vpravo, ide o tupú bolesť. Tlaky a návaly mám. Bolesť kĺbov, bolesť lýtok, závraty, stabilita občas neistá, niekedy slabšie videnie. Bola som na neurológii a pani doktorka mi nedala žiadnu liečbu.

Čo mi odporúčate?

Ďakuje

Dobrý deň,

podľa MR je mozog v poriadku.

Na dvoch cievach sú prítomné aterosklerotické pláty, teda ukladá sa tam tuk. Jedna komora je širšia, ale Vaše ťažkosti nesúvisia s uvedeným popisom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková