Čo znamenajú moje zvýšené hodnoty vo výsledkoch z krvi?

Zodpovedané
25. feb 2022

Dobrý deň,

práve mi prišli výsledky z krvi.

Čo znamenajú zvýšené hodnoty stredný objem PLT a šírka distribúcie PLT?

Oba zvýšené cca o 3 oproti rozmedziu. Ostatné všetky hodnoty sú v norme.

Ďakujem

Dobrý deň,

stredný objem krvnej doštičky (PLT) udáva priemerný objem jednej krvnej doštičky.
Distribučná šírka krvných doštičiek dáva prehľad o variabilite krvných doštičiek. Teda hovori o tom, koľko týchto doštičiek je zmenených.

Vo Vašom prípade išlo iba o minimálne zmeny, nemyslím si, že ide o zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková