Čo znamenajú výsledky vo výkaze poisťovne?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

vo výkaze zdravotnej poisťovni som si všimla výsledky z cytológie. Všetko by bolo v poriadku, ale na poslednom vyšetrení nemám napísanú diagnózu, ale niečo iné.

Mala som ísť ešte raz na vyšetrenie?

Alebo sa niečo zmenilo v popisoch?

Doktor mi nevolal a je pravda, že 2 roky som u neho nebola.

1 foto je rok 2015
2 foto je rok 2016
3 foto je rok 2017

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri každej gynekologickej preventívnej prehliadke sa robí ster z krčka maternice. Každý výkon musí byť nabodovaný lekárom, niektoré výkony môžu mať viacero diagnóz, ktorými sú nabodované.

Čiže to znamená, že uvedený výkon sa môže nabodovať týmito rôznymi diagnózami, neznamená to, že uvedenú diagnózu máte.

Keďže sa pri stere z krčka maternice robí skríning na rakovinu, tak diagnóza môže byť aj onkologická a pritom nemáte onkologické ochorenie.

Ak by Vám vyšli zle výsledky, tak určite by Vám to telefonicky oznámil Váš gynekológ. Netreba sa riadiť diagnózami, ktoré uviedol Váš lekár na žiadanku.

Je to nepodstatná informácia pre pacienta, ale treba sa riadiť výsledkami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková