Čo znamenajú výsledky z môjho MRI vyšetrenia?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

vo výsledkoch mojej MRI mám nasledovný záver:

Hraničný nešpecifický nález minimálnej ložiskovej leukoencefalopatie frontálne vpravo-susp.incipientné zmeny mikrovakulárnej etiológie. Bez expanzných alebo infiltratívnych ložiskových zmien. Drobné infudibulárne ektázie v úsekoch M2/3 ACM I.sin.bez jednoznačného morfologického nálezu v zmysle sekundárnych aneuryziem.

Čo tento záver znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,
cievy na mozgu sú v poriadku, mozog je bez nádorových zmien,
popísané zmeny na MR sú nešpecifické, nejde o žiadne ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková