Dá sa pohľadom rozlíšiť atopický ekzém od psoriázy na očných viečkach?

Zodpovedané
22. nov 2020

Dobrý deň,

niekoľko rokov mám suchú šupinatú pokožku na očných viečkach. Bola som s tým niekoľkokrát u kožnej, vždy mi dala nejakú mastičku. Doteraz som bola v tom, že mám atopický ekzém. Videla som fotky psoriázy na viečkach a zdá sa mi to veľmi podobné.

Dá sa pohľadom rozlíšiť atopický ekzém od psoriázy na očných viečkach?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

presnú odpoveď na túto otázku by Vám dal dermatológ.

Avšak podľa mňa na základe anamnézy, zrealizovania testov a vyšetrenia lekár dokáže určiť či ide o ekzém alebo psoriázu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková