Deformácia krčnej chrbtice, bolesti hlavy, krku a ramien. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Z práce som si odniesla deformáciu krčnej chrbtice. Mám prácu v stoji a hlava je 7,5 hodín sklonená dole. Mám aj strašné bolesti hlavy, krku a ramien.

Absolvovala som rehabilitáciu, užívala som všetky možné lieky. Problém mi trvá od marca a zatiaľ mi žiaden lekár nepomohol. Neurologička mi poradila, aby som sa vykašlala na štátne rehabilitácie a našla si súkromného fyzioterapeuta a aby som si zmenila prácu.

A že nemám čakať zázrak za 2 týždne. Vraj to bude trvať aj pol roka kým sa to dá do poriadku cvičením. Momentálne som PN od 14.08.2020..

S neurologičkou som sa rozprávala včera, t.j. 17.09.2020 a podľa nej chcem aj postupovať. Dnes som bola na kontrole a moja pani doktorka ma silou mocou chce poslať do roboty. Povedala, že mám dať výpoveď a ísť na sociálku, keď neviem čo robiť.

Je toto odporúčanie od lekárky normálne?

Ako mám riešiť svoj problém, keď som bola u dvoch ortopédov, u fyzioterapeuta aj na rehabilitáciach?

Môj stav je taký istý ako v marci, možno ešte horší.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že by ste mali mať urobenú magnetickú rezonanciu, aby sa presne vedelo, do akej miery je poškodená chrbtica. Následne by sa mal k nálezu vyjadriť neurológ a poprípade aj neurochirurg.

Čo sa týka ukončenia PN, tak to by sa malo riešiť až keď budú zrealizované všetky potrebné vyšetrenia. Váš lekár by Vám nemal odporučiť dať výpoveď v práci, mal by zhodnotiť Váš zdravotný stav, podľa ktorého by Vám Váš zamestnávateľ mal upraviť pracovné podmienky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková