Deň nemám stolicu a bolia ma črevá. Čo to môže spôsobovať?

Zodpovedané
29. dec 2022

Dobrý deň,

už vyše mesiaca sa trápim so zápchou. Keď jeden deň nemám stolicu, tak už mám pocit plných čriev a bolesť. Bolesti pociťujem aj na ľavej strane žalúdka. Kvôli tlačeniu sa mi vytvorila aj "zlatá žila". Podobné problémy som nikdy nemala. Gastroenterologička mi len predpísala preháňadlo.

Čo môže spôsobovať to, že ma bolia črevá, keď deň nemám stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem preháňadla je potrebné kúpiť si probiotiká, vlákninu Psyllium, konzumovať veľa ovocia a zeleniny.

Váš lekár Vám môže predpísať prokinetiká. Sú to lieky, ktoré pomáhajú upraviť pohyb čriev. Bolesti sú zrejeme kvôli plným črevám.

Ak sa stav neupraví napriek vyššie uvedeným opatreniam, tak by ste mali opäť kontaktovať gastroenterológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková