Dlhodobo kašlem a mám hmatateľné uzliny. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom môjho problému. Dlhodobo kašlem, mám upchatý nos a zatekajú mi hlieny. Bola som na pľúcnom a krčnom, kde bolo všetko v poriadku. Robili mi aj výtery z nosa a krku a výsledky boli negatívne. Odporučili mi navštíviť alergológa, kde mi vyšli skoro všetky druhy alergie pozitívne. Rovnako aj histamín. Mám nasadenú liečbu.

Ide o to, že si nahmatám uzliny na krku a na konci krku, smerom ku kľúčnej kosti. Bola som s tým na sone. Doktor ich pozrel a povedal, že sú nezväčšene (iba viditeľné), reaktívne, do 1 cm. Praktický lekár povedal to isté. A že ak sa to do mesiaca nezmení, tak mám prísť.

Mám sa obávať, alebo to môže byť spôsobené alergiou?

Ide o to, že ma svrbí celé telo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste boli chorá, tak je to bežné, že sú lymfatické uzliny mierne zväčšené. Toto zväčšenie môže trvať aj niekoľko mesiacov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková