Dlhodobo upchatý nos a závislosť na kvapkách do nosa. Čím si môžem pomôcť?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

dlhú dobu mám problém s upchatým nosom. Tento problém mám roky, no vždy som to mala pod kontrolou.

Bola som x-krát závislá na rôznych kvapkách do nosa. Časom som sa odučila. Teraz už cca 9 mesiacov mám takmer celé dni a noci upchatý nos - dutiny a ťažko sa mi takto funguje.

Často ma kvôli tomu bolí hlava. Pravidelne užívam kvapky do nosa-striedam ich. Morská soľ mi nepomáha.

Kvôli Covid-19 nechcem behať po doktoroch. Inak by som tam už samozrejme dávno bola.

Čo by mi pomohlo na uvoľnenie nosa?

Lieky na alergiu neužívam žiadne.

Ďakujem

Dobrý deň,

z voľne predajných produktov môžete vyskúšať Sinupret v kombinácii s Erdomedom alebo Soledum.

Ostatné lieky na uvedený problém Vám môže predpísať iba praktický lekár na recept, preto by ste ho mali kontaktovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková