Dlhotrvajúci kašeľ a chuť Penicilínu v ústach. O aký problém ide?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pre nejakým časom som mala silný suchý kašeľ. Využívala som dvoje antibiotiká Zinnat a prešlo to.

Teraz cca po 3 týždňoch sa mi kašeľ vrátil. Je suchý, aj keď som trochu vykašlala. Keď kašlem, tak cítim chuť Penicilínu. Pocit ako keby sa mi v ústach rozpustila tabletka. Po kašli ma pobolievajú pľúca.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto bez vyšetrenia sa nedá určiť diagnóza.

Ak sa Vám vrátil opäť kašeľ, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás popočúva a podľa jeho zváženia dá urobiť RTG.

Eventuálne sa doplnia krvné testy a stery.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková