Do akej miery sú moje pečeňové testy zlé?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

vo výsledkoch z odberu krvi som mala zvýšené pečeňové testy.

Sú len mierne zvýšené alebo mám ísť na vyšetrenie pečene?

Čo znamenajú uvedené zvýšené hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

lekár, ktorý Vám robil tieto krvné testy by mal nález aj doriešiť. Pečeňové testy sú zvýšené, je potrebné doplniť aspoň sonografické vyšetrenie a nasadiť hepatoprotektíva, následne odbery skontrolovať a pri stále zvýšených hodnotách pátrať po príčinách.

Ak bol robený tento odber po fyzickej námahe, tak kvôli tomu mohlo byť zvýšené CK a LDH.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková