Druhýkrát mám zapálenú hrčku v záhybe v intímnej oblasti. Z čoho vznikla?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom zápalovej hrčky v záhybe v intímnej oblasti. Tento problém riešim už zhruba 2 roky. Pred rokom mi to môj gynekológ vyrezal, no zápal za vrátil znova na rovnakom mieste. Zmenila som spodné prádlo, tampóny, toaletný papier, antikoncepciu.

Hrčka sa vytvorí, pár dní ju mám a znova sa zahojí. Takto je to každý mesiac. Mám pocit, že sa vytvára vždy v období menštruácie (vytvorí sa niekedy pred a zmizne po).

Keď máme s partnerom nechránený pohlavný styk a vyvrcholí do mňa, tiež sa mi vytvorí táto hrčka. Zhruba dva mesiace sme si na toto dávali pozor a hrčku som nemala. Teraz sa mi však znova po poslednom pohlavnom styku vrátila.

Môže to byť alergia na spermie, alebo ide o hydradenitídu?

Mám si to dať aj po druhýkrát vyrezať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa popisu sa nedá určiť, či ide o hydradenitídu. Bolo by vhodné navštíviť chirurga, aby Vám odstránil hrčku.

A ak je to potrebné, tak sa odošle materiál na histologické vyšetrenie alebo mikrobiologické vyšetrenia za účelom zistenia, či sa v hrčke nachádzajú baktérie, alebo sa zistí presné bunkové zloženie útvaru.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková