Epileptický záchvat mi trval 12 minút. Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý deň,

už viackrát som Vám písala a znovu by som sa chcela poradiť ohľadom epilepsie. Užívala som Orfiril 500 mg a Diazepam večer. Pred týždňom som bola u neurológa a zvýšil mi dávku liekov na 1000 mg trikrát za deň. A to ráno, poobede a večer. Problém je, že záchvaty mi neustúpili. Sú stále rovnaké.

Včera som mala záchvat, ktorý trval 12 minút . Priateľ mi hovoril, že to bolo 12 minút bez prestávky. Zobrala ma záchranka a dali mi Apaurin.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

opakovane Vám odpíšem, že ako praktický lekár pre dospelých nemám právo zasahovať do liečby neurológa a ak ste mali opakovane epileptický záchvat, tak treba konzultovať Vášho lekára neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková