Existuje náhrada za krém s hormónmi?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobrý deň,

lekárka mi predpísala krém Ovestin. Obsahuje hormóny a toho sa ja bojím.

Aké skúsenosti máte s týmto krémom?

Existuje nejaká náhrada za tento krém?

Ďakujem

Dobrý deň,

krém Ovestin obsahuje hormón estriol. V prechode dochádza u žien k poklesu tvorby estrogénov a ženy preto často trpia vaginálnymi infekciami, podráždením v pošve alebo inkontinenciou.

Na zmiernenie týchto ťažkostí sa používa daný krém. Na trhu sú dostupné preparáty napr. s obsahom kyseliny hyalurónovej alebo kyseliny mliečnej, ktoré pomáhajú zmierniť uvedené ťažkosti (ak nechcete preparát, ktorý obsahuje hormóny, tak môžete najprv vyskúšať preparáty bez estriolu).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková