Existujú lieky, tabletky, alebo čaje na potlačenie stoporenia penisu?

Zodpovedané
10. dec 2019

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho muža. Takmer nonstop má stoporený penis a je z toho nervózny.

Existujú nejaké lieky, tabletky, alebo čaje na potlačenie stoporenia penisu?

Je tam nejaká možná chyba a treba ísť za odborníkom, alebo najskôr skúsiť niečo prírodné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uvedený problém sa v odbornej literatúre označuje ako priapizmus. Ide o erekciu a zväčšenie penisu mimo pohlavného aktu alebo dráždenia.

Ide o patologický stav, ktorý vzniká na podklade zvýšeného, alebo naopak zníženého prívodu krvi do penisu. Ďalej vzniká pri hematologických alebo neurologických ochoreniach, pri úrazoch, pri užívaní niektorých liekov, alebo sa príčina nenájde.

V každom prípade by mal manžel určite navštíviť urológa, kedy sa urológ bude snažiť odhaliť príčinu a podľa toho aj odporučí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková