Existujú voľne predajné lieky na bolesť opuchnutého hrdla?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň,

trikrát som bola na pohotovosti kvôli pocitu opuchu hrdla zvnútra. Po výmene obvodného doktora má nový poslal na vyšetrenia ku gastroenterológovi (výsledky boli v poriadku) a na ORL, odkiaľ má odporučili na endokrinológiu. Tam mi predpísali šumivý acylpyrín - jedno balenie (každých 8 hodín) a následne kontrolné sono po 14. dňoch.

Zistili mi tyreopatiu, autoimunitnú tyreopatiu, stredne vysoké PL proti štítnej žľaze pri jej zachovanej funkcii. Pocit opuchnutého hrdla zvnútra mám však stále.

Existujú na trhu nejaké voľne predajné lieky, ktoré by mi pomohli proti tejto bolesti, pokiaľ pôjdem o sedem dní na kontrolné sono?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ budete mať aj kontrolné vyšetrenie v poriadku, tak pocit opuchu hrdla môže byť psychického pôvodu, teda napr. panická porucha alebo úzkosť.

Toto je potrebné riešiť s psychiatrom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková