Je bezpečné očkovanie booster dávkou v tehotenstve pri kombinácii dvoch vakcín?

Zodpovedané
9. feb 2022

Dobrý deň,

prvé dve dávky proti Covid-19 som mala AstraZeneca s horúčkami a svalovou únavou.

Teraz som na konci prvého trimestra a môj lekár mi očkovanie neodporúča. Zároveň som alergik/astmatik. Teraz by som dostala Pfizer alebo Modernu, ale obávam sa vedľajších účinkov.

Ako bezpečné je očkovať sa v tehotenstve booster dávkou?

Pracujeme z domu, takže kontakty máme minimálne.

Bolo by vhodnejšie počkať do tretieho trimestra a ponúknuť tak čo najviac protilátok aj bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotné ženy sú zvyčajne očkované vakcínou od Pfizer.

Ak chcete bábätku odovzdať čo najviac protilátok, tak najviac ich dostane, keď sa dáte zaočkovať v treťom trimestri.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková