Je divertikul močového mechúra predzvesťou nádoru?

Zodpovedané
30. dec 2022

Dobrý deň,

pri náhodnom ultrazvuku mi zistili 3 cm veľký divertikul močového mechúra a odoslali ma k urológovi. Ten mi zistil krv v moči, ja ju však nevidím. Budúci týždeň ma čaká cystoskopia. Veľmi sa bojím, že budem mať nádor. Bolesti mám len občas a už asi dva mesiace má bolí vzadu na pravej strane chrbta. Na ultrazvuku však bola oblička v poriadku. V rodine máme rakovinu močového mechúra, preto mám veľké obavy.

Je divertikul močového mechúra predzvesťou nádoru?

Ďakujem

Dobrý deň,

divertikul nemusí hneď znamenať nádor.

Urológ rozhodne, či je potrebné divertikul odstrániť, alebo sa bude iba sledovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková