Je funkcia štítnej žľazy kontrolovaná rutinným odberom krvi pri každom tehotenstve?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štítnej žľazy.

Je funkcia štítnej žľazy kontrolovaná rutinným odberom krvi pri každom tehotenstve, alebo sa kontroluje len ženám, u ktorých sa v minulosti vyskytol problém so štítnou žľazou?

Ktoré parametre štítnej žľazy sú sledované?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hormóny štítnej žľazy sú kontrolované v rámci odberu u každej tehotnej ženy, kontroluje sa TSH a fT4.

Pri patologickom výsledku sa vždy dopĺňa endokrinologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková