Je môj jazyk v poriadku?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

mám 31 rokov a od detstva mám hrubší a popraskaný jazyk a lekárka to nikdy neriešila. Po bokoch mám zvláštne hrbolčeky a na špičke malinký výrastok. Neviem či som vždy mala tie boky jazyka takéto, alebo sa iba príliš sledujem a je to psychika.

Na internete som našla podľa podobných obrázkov, že by to mohla byť začínajúca rakovina jazyka.

Je môj jazyk podľa Vás normálny?

Bolesti, štípanie a ani svrbenie nemám, cítim sa úplne ok.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak máte takýto jazyk od detstva, tak nepôjde o rakovinu.

Pri nádoroch sa objavujú nové zmeny na jazyku, ale ak si chcete byť istá, že je všetko v poriadku, tak mali by ste navštíviť ORL lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková